Bez kategorii

Windykacja pożyczek – jak przebiega?

Oddawanie wierzytelności to konieczność. Ważne niemniej jednak jest to, by posiadać potwierdzenie, że taki dług posiadamy – w szeregu przypadków takim potwierdzeniem jest weksel lub umowa kredytowa, umowa pożyczki bankowej czy inna umowa cywilno prawna. Zawsze, kiedy pożyczamy komukolwiek finanse, powinniśmy podpisać umowę takiej pożyczki. Jest to dokument poświadczający, że taka transakcja faktycznie miała miejsce. Jeżeli nie będziemy mieć takich pism, nie będziemy mogli wykazać, że rzeczywiście pożyczyliśmy komuś pieniądze a tym samym nie będziemy mogli dochodzić własnych praw. Skutkiem tego także wszystkie banki oraz instytucje finansowe tak niezmiernie dbają o formalności związane z pożyczkami lub kredytami. 

W wielu wypadkach kredytobiorca na przyznanie kredytu oraz przelanie środków na konto powinien czekać nawet kilka tygodni. Taki dług, taką pożyczkę musimy oddać. Nie oddajemy kwoty od początku do końca takiej, jaką użyczyliśmy. Instytucja finansowa musi mieć przychód i za fakt wypożyczenia nam pieniędzy pobiera opłatę. Dochodem jest oprocentowanie, jakie jest przez bank narzucone. Jeśli nie będziemy spłacać kredytu, czeka nas windykacja długu. To dochodzenie pretensji i zwrot użyczonych pieniędzy. To smutne, windykacja nie jest przyjemnym procesem. Jest to przymuszenie pożyczkobiorcy do tego, żeby oddał pożyczone finanse. Oczywiście w każdym wypadku windykacja ma odbywać się zgodnie z prawem oraz tak najczęściej jest. Jednak zdarza się i tak, że pożyczkodawcy sami, na prywatną rękę, bez właściwych zezwoleń pragną dochodzić własnych praw, chcą odzyskać pieniądze. Taka windykacja nie jest zgodna z prawem. To smutne w dzisiejszych czasach także i takie niezgodne z prawem odzyskiwanie długów ma miejsce. Nikt z nas nie lubi być oszukiwany. A niespłacanie własnych obligacji jest pewnego rodzaju oszustwem. Jak najbardziej przeróżne są powody braku spłaty zobowiązań. 

Jeżeli masz kłopot z wierzycielem, a dług jest opisany wekslem – przetestuj skuteczne rozwiązanie: klauzula zapłacę w dniu.